Інсульт: що треба знати, щоб запобігти детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Інсульт: що треба знати, щоб запобігти

Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.

Інсульт – це ураження мозкової тканини,  що  виникає  внаслідок гострого порушення кровообігу у вигляді крововиливу або ж гострого припинення кровопостачання (ішемія). Наслідком цього є порушення  функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що в свою чергу викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують.  Це може бути порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та інше. І тільки термінове звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-х годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток тяжких наслідків.

Нині багато хвороб  молодіє і інсульт – не виняток.  Для нас, звиклих до стереотипу,  що інсульт – хвороба суто людей зрілого й похилого віку, незвично чути, що дитина, навіть новонароджена, може стати заручницею цієї біди.

В групу ризику серед новонароджених найчастіше потрапляють недоношені діти, адже саме в них спостерігається незрілість та вади розвитку судин головного мозку й анатомічні особливості. Стаються інсульти і в дітей із захворюваннями крові та з вродженими вадами серця.

У дітей старшого віку причиною інсультів найчастіше є судинні аномалії у вигляді мішкоподібних випинань судинної стінки, клубків незрілих судин, звуження просвіту.

Розрізняють 2 типи інсультів: ішемічний та геморагічний. У дитячому віці частіше зустрічається геморагічний тип патології.

Геморагічний інсульт – це розрив кровоносної судини і мозкова кровотеча.

Ішемічний інсульт – це короткочасна закупорка судин мозку тромбом чи емболом, в результаті чого порушується надходження кров’яних тілець в клітини мозку, настає гіпоксія.

За часом виникнення розрізняють наступні ураження мозку:

  • інсульт у дитини під час внутрішньоутробного розвитку (від 30 тижнів) – перинатальний;
  • інсульт у немовлят (до 28 днів після народження);
  • мозкові патології у дітей (від 1 місяця) і підлітків до 18 років – ювенільний інсульт.

Якщо ви помітили у дитини одну чи кілька з цих нижче вказаних ознак, негайно телефонуйте 103:

  • сильний раптовий головний біль, особливо з блювотою і сонливістю;
  • раптова слабкість або оніміння однієї сторони тіла (обличчя, рука та / або нога);
  • раптова розгубленість, розлади мови чи розуміння інших;
  • раптове порушення зору з одного боку чи втрата зору;
  • запаморочення, втрата рівноваги або втрата здатності стояти чи ходити;
  • судоми у дитини, яка раніше не мала судом, особливо з однієї сторони.

Ці симптоми сигналізують про загрозливий стан, який потрібно негайно лікувати.

Бережіть дітей! А якщо Вас непокоїть здоров’я дитини не зволікайте та вчасно звертайтеся за медичною допомогою.

Піклуючись про своє здоров’я, інсульту можна уникнути. Дотримуйтеся здорового способу життя, уникайте стресів та негативних емоцій, виконуйте рекомендації лікарів. Пам’ятайте, здоров’я – це найцінніший дар у житті, свідомо обирайте свій спосіб життя.

 

Пошук

+
Перейти до вмісту