8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією

8 липня в усьому світі, починаючи з 2005 року, відзначають Всесвітній день боротьби з алергією. Останнім часом спостерігається стрімке зростання захворюваності на алергію. За даними ВООЗ сьогодні від цієї хвороби страждають від 20 до 40% людей. Це означає, що приблизно кожний 3-й мешканець планети Земля – алергік, незалежно від віку та національності. Алергічні захворювання негативно впливають на якість життя пацієнтів.

Науковці вважають, що зростання алергічних патологій в усьому світі пов’язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії, а також із генетичними мутаціями.
Недостатня інформованість і знання цієї проблеми призводить до того, що неправильне і невчасне лікування викликає розвиток серйозних, деколи загрозливих життю ускладнень.

Алергія – хвороба, яку можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини, не шкідливі для більшості людей. Такі речовини називаються алергенами, причому вони можуть бути як природного, так і хімічного походження. Алергени викликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою.

Найбільш поширеними алергенами є:

 • пилок рослин – основна причина сезонних спалахів алергії;
 • кліщі, які разом з пилом потрапляють в організм людини через дихальні шляхи;
 • пліснява, спори якої легко переносяться з повітрям (їх важко знищити, оскільки вони легко проходять через фільтри та маски).
 • тварини – алергія на тварин може з’явитись після спілкування з собакою, кішкою, кроликом, хом’яком, конем і навіть пташкою. Її викликає не шерсть, як вважає більшість, а речовини, що знаходяться у відмерлих лусочках шкіри, слині та сечі тварини;
 • укуси комах, що викликають не лише біль, печію, набряки і почервоніння. Алергічна реакція на укус бджоли, мурахи чи оси може призвести до анафілактичного шоку, який загрожує життю людини;
 • латекс, що викликає алергію у 1% населення промислово розвинених країн;
 • продукти харчування, які також можуть бути потенційним джерелом алергії. Іноді визначити причину захворювання дуже складно, а такі реакції зустрічаються часто. Харчова алергія може бути зумовлена дисфункцією травлення, кашлем та ін.;
 • хімічні речовини – косметика, пральні порошки, розчинники тощо;
 • медикаменти – алергічну реакцію може викликати будь-який препарат.

Розвиток алергії, залежно від взаємодії алергену та організму людини, має різноманітні патологічні прояви – поліноз, бронхіальна астма, кропив’янка, набряк Квінке і навіть анафілактичний шок.

Алергія у дітей

Цієї напасті більшою чи меншою мірою схильні більшість малюків. Але при дорослішанні фактори ризику знижуються. Багато систем організму дитини «дозрівають» протягом першого року життя, крім того імунна система малюка ще кілька років буде формуватися і міцніти – тому дитячий організм часто «неадекватно» реагує на деякі продукти, ліки, пил, тварин та інші можливі алергени.

Також причини появи алергії часто пов’язують з переїданням. Тому варто задуматися тим батькам, діти яких набирають вагу, що перевищує вікові норми – причина появи алергії може бути викликана саме цим. Щоб виявити причину, потрібно провести «слідство», завдання якого встановити, що і скільки їла дитина в ті дні, що передували появі захворювання.

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Найбільш поширеними харчовими алергенами у дітей є коров’яче молоко, курячі яйця, риба і продукти моря, м’ясо (особливо холодної обробки).

Найчастіше алергія у маленьких дітей може приймати такі форми: алергічний дерматит, дитячий діатез, атопічний дерматит. Алергічні стани у дітей часто супроводжуються порушенням дихальної функції, появою ознак асфіксії (задухи). Це один з найбільш небезпечних ознак, який може призвести до дуже сумних наслідків, якщо вчасно не почати лікування алергії.

Чи можна уникнути алергічних проявів?

Перше. Контролюйте раціон дитини. Спостерігайте за станом дитини при введені нових продуктів. Не поспішайте вводити  продукти, що не відповідають віку дитини. Дитячий організм може  відреагувати алергічною реакцією.

Друге. Часто алергія може бути викликана пральним порошком та іншими миючими засобами. Перучи дитячу білизну, використовуйте тільки дитячий порошок без біосистем або господарське мило. Мийте ніжну шкіру малюка тільки дитячим милом не частіше одного разу на добу, шампунь дітям до року не рекомендований.

Третє. Не забувайте проводити вологе прибирання. Приберіть кімнатні рослини з дитячої.

Ваше завдання – повністю виключити контакт дитини з джерелом алергії,
якщо вищевказані заходи виявилися недієвими, вам належить звернутися до фахівців за медичною допомогою.

Найбільш дієвими засобами профілактики алергічних захворювань є:

 • знищення бур’янових рослин;8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
 • часте ретельне вологе прибирання приміщень з обов’язковим миттям всіх поверхонь, глибоким чищенням ковдр та м’яких меблів;
 • використання гіпоалергенних косметичних засобів та побутової хімії;
 • правильне раціональне харчування;
 • фізична активність, тобто здоровий спосіб життя.

Якщо ви страждаєте на алергію:

 • під час цвітіння амброзії намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони;
 • відмовтеся від прогулянок на природі уранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку;
 • не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду;
 • здійснюйте прогулянки у похмурі та дощові дні;
 • натягніть на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день;
 • користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами;
 • після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі;
 • не займайтесь самолікуванням! При проведенні будь-яких ін’єкцій обов’язково попереджайте лікаря, що у Вас чи у Вашої дитини алергія!

При проявах алергії обов’язково звертайтесь до лікаря!

В КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надається кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога дітям з алергічними захворюваннями. Телефони для довідок: (061) 224-93-91 (педіатричне відділення), (097) 133-42-75 (денний стаціонар).

Пошук

+