30 червня - Міжнародний день боротьби зі сколіозом детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

30 червня – Міжнародний день боротьби зі сколіозом

30 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі сколіозом.

За результатами профілактичних оглядів дітей у закладах охорони здоров’я, які надають медичну допомогу дитячому населенню за 2020 рік по Запорізькій області виявлено 6931 дитину зі сколіозом (по Україні – 90511 дітей), у 2019 році – 6734 дитини (по Україні – 99460 дітей). Отже, у Запорізькому регіоні спостерігається ріст захворюваності на сколіоз.

Сколіоз – це викривлення хребта в бік. На початковій стадії він непомітний і розвивається здебільшого від 10 до 15 років. Основною причиною сколіозу є невідповідність розвитку м’язових та кісткових тканин у підлітковому віці, коли кістковий скелет швидко витягується, а м’язові тканини не встигають створити підтримуючий корсет.

Для профілактики сколіозу потрібно стежити за правильною поставою людини, уникати довгого перебування у сидячій позі та різких рухів і поворотів тулуба, рівномірно розподіляти навантаження на все тіло. В першу чергу батьки повинні приділяти особливу увагу цьому, оскільки тільки у такому випадку вдається запобігти можливому розвитку захворювання на самому ранньому етапі.

Чим небезпечний сколіоз?

Викликає психологічні проблеми у дитини через естетичні недоліки, а також ураження внутрішніх органів, яке настає внаслідок порушення їх іннервації, стиснення органів грудною клітиною або іншими кістками з одного боку і їх розтягуванням з іншого; проявлятися воно починає, як правило, в середньому віці і пізніше, оскільки у юнацтві ще компенсується організмом.

Діагностика захворювання

Серед ознак хвороби варто назвати розташування правого та лівого плеча на різних рівнях, різну відстань між ліктями дитини і тулубом праворуч і ліворуч, більший виступ лопатки з одного боку в порівнянні з іншого. Якщо є хоча б один з цих ознак, то, швидше за все, має місце початкова ступінь сколіозу, і це вже повинно бути підставою для звернення до фахівця, оскільки в іншому випадку без належного лікування хвороба буде тільки прогресувати.

Підходи до лікування захворювання

Якщо говорити про лікування захворювання, то підхід до терапії завжди повинен бути індивідуальним і визначатися як ступенем вираженості захворювання, так і індивідуальними особливостями пацієнта.

На початкових етапах розвитку хвороби і при сколіозі першого ступеня часто рекомендують виконання спеціальних вправ і рекомендацій лікаря (відмова від носіння портфеля на одному боці, підтримка правильної постави за столом і так далі). Головне, щоб ці заходи були регулярними, і тоді вони зможуть принести свій результат.

Якщо ж сколіоз є більш вираженим (ступінь відхилення хребта від осі 2 і більше, тобто більше 10 градусів), то рекомендовано використовувати спеціальний корсет для підтримки правильного положення хребта, можливе виконання лікувального масажу і застосування альтернативних методик. Але всі вони повинні бути узгоджені з лікарем, інакше можуть не тільки не принести результат, але і нашкодити здоров’ю дитини.

Отже, при перших ознаках порушення постави – зверніться до лікаря!

Нагадуємо, у поліклінічних відділеннях КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надають висококваліфіковану консультативну медичну допомогу пацієнтам, зокрема, з порушенням постави та сколіозу лікарями-ортопедами-травматологами дитячими з дотриманням сучасних методів діагностики, лікування та реабілітації.

Здійснити он-лайн запис на консультацію до фахівців поліклінічних відділень можливо за наступним посиланням: https://helsi.me/

Пошук

+