21 березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна
Синдром Дауна – це генетична особливість, яка виникає внаслідок додаткової 21-ої хромосоми. Більшість людей має 23 пари хромосом (загальна кількість – 46), котрі успадковують від кожного з батьків. Наявність додаткової хромосоми впливає на розвиток мозку і тіла дитини. Саме тому діти з цим синдромом мають потребу в особливому підході до розвитку, виховання та піклування про здоров’я.
Згідно різних оцінок, щороку народжується від 3 до 6 тис. дітей із СД. В Україні щороку народжується майже 400 немовлят із цією генетичною особливістю.
Діагностувати синдром Дауна можна ще до появи дитини на світ. Для цього вагітним проводяться пренатальний скринінг за допомогою УЗД та діагностичні тести (їх проводять лише за істотної потреби, якщо під час скринінгу виникли певні підозри).
Незважаючи на особливості розвитку, люди із синдромом Дауна можуть жити повноцінним життям, навчатися, працювати та успішно реалізувати себе в різних сферах. Звісно, деякі з них потребують більшої підтримки та регулярного догляду, інші є більш самостійними.
Кожного року у цей день проходить флешмоб під назвою «Lots of Socks”. Його головною метою є нагадування суспільству про толерантне відношення до всіх оточуючих та привернення уваги до важливості створення інклюзивності та підтримки людей із синдромом Дауна.
Ви також можете долучитись до флешмобу, одягнувши різнокольорові шкарпетки та опублікувавши фото у соціальних мережах з хештегами #lotsofsocks, #шкарпетуйся.