Якщо порушений серцевий ритм детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Якщо порушений серцевий ритм

Робота серця полягає у складній послідовності скорочень і розслаблень шлуночків та передсердь, які складають собою серцевий цикл. Послідовність цих циклів і визначає ритм серця, що контролюється нервовою системою.

Серце дорослої людини у спокійному стані скорочується з частотою від 60 до 90 ударів за хвилину. Це дає змогу «головному мотору» адекватно забезпечувати кожну клітину організму киснем і усіма життєво необхідними поживними речовинами. Цікаво, що у дітей в нормі серце скорочується дещо швидше, ніж у дорослих: чим менший вік дитини – тим частота серцевих скорочень вища: 

  • у новонароджених – 220 ударів за хвилину;Якщо порушений серцевий ритм детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.
  • у перший рік життя – 120-140 ударів за хвилину;
  • 1-2 роки – 100-125 ударів на хвилину;
  • 2-7 років – 80-100 ударів на хвилину;
  • 7-15 років – 65-90 ударів на хвилину.

Незвичне серцебиття може бути:

  • прискореним – тахікардія;
  • сповільненим – брадикардія;
  • нерегулярним – аритмія.

Не завжди зміни у серцебитті вказують на хворобу, вони можуть траплятись і у здорових дітей.

Тахікардія, що виникає при фізичному навантаженні, емоційному напруженні, у спекотні дні – це нормально. Прискорене серцебиття виникає також при гарячці. Ще причинами тахікардії є гіпертиреоз, анемія, недостатність кровообігу.

Брадикардія може бути у дітей, які займаються спортом. Вона також може бути зумовлена життєво загрозливим порушенням ритму серця – повною АВ-блокадою і синдромом слабкості синусового вузла, та іншими захворюваннями, як-от: гіпотиреоз (захворювання щитоподібної залози), гіперфункція блукаючого нерва (ваготонія), підвищення внутрішньочерепного тиску тощо.

Будьте уважні до здоров’я своїх дітей. Коли серцебиття змінюється без причини, чи щось турбує дитину батькам необхідно якнайшвидше звернутися до педіатра, або дитячого кардіолога та провести повне обстеження організму.

В КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР ви можете отримати кваліфіковану медичну допомогу, консультації та поради фахівців з дитячою спеціалізацією, а висококваліфіковані спеціалісти за необхідності  проведуть весь спектр кардіологічних обстежень на сучасному обладнанні. 

Пошук

+
Перейти до вмісту