Як піклуватися про свій зір детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Як піклуватися про свій зір

Всесвітній день зору – це привід замислитися, наскільки важливу роль зір відіграє у нашому житті, а також над тим, що може зробити кожен з нас, щоб зберегти свої очі!

Проблема збереження зору і турбота про здоров’я очей в сучасному світі комп’ютерної техніки мають важливе значення. В Україні 20% дітей мають проблеми із зором. Зорові порушення заважають дитині пізнавати світ, створюють труднощі в спілкуванні з оточуючими, навчанні, обмежують діяльність і загрожують розвитком сліпоти. Багатьох наслідків можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему і почати лікування.

Порушення зору у дитини може відбуватися при надмірному навантаженні на очі, при поганому освітленні під час роботи, після тривалого перебування за телевізором, комп’ютером, планшетом або іншим гаджетом.

Одним з початкових завдань батьків є проведення профілактики порушення зору у дітей. Слідкуйте, щоб дитина не проводила за комп’ютером більше 25 хвилин, щоб відстань між очима і екраном монітора була максимальною. Не дозволяйте дитині постійно перебувати перед телевізором. Під час читання або письмових вправ змушуйте дитину робити перерви. Важливим є правильна організація робочого місця. Книги та зошити повинні знаходитися не ближче ніж в 30 см від очей. Крім того, важливо дотримуватися правильного раціону харчування, режиму дня та регулярно проходити профілактичні огляди.

Не менш важливою для профілактики проблем із зором є спеціальна гімнастика для очей, яка допомагає граючись з дитиною, тренувати  м’язи очей. Ці вправи варто робити регулярно протягом дня:

  • кілька разів із силою заплющити очі, а потім їх відкрити;
  • обертати очима спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти неї;
  • сфокусувати зір на віддаленому предметі, після чого близько до очей піднести палець і сфокусувати зір на ньому;
  • подивитися очима вгору, вниз, вліво, вправо – рухи очей повторювати декілька разів.

Батьки, звертайте увагу на зміни в поведінці дитини. Вас має насторожити, якщо дитина стала часто примружуватися, сильно нахилятися над книгою, сутулиться або скаржитися на головні болі або запаморочення. У разі первинних ознак порушень зору, при скаргах дитини на «сухість», «сльозоточивість», «біль» в очах потрібно якнайшвидше відвідати лікаря-офтальмолога дитячого. Вчасно вжиті заходи дозволять відновити зір дитини.

Нагадуємо, що у відділені фізичної та реабілітаційної медицини функціонує «Кабінет охорони зору», оснащений сучасним офтальмологічним обладнанням, за допомогою якого кваліфікований медичний персонал кабінету охорони зору надає діагностичну, профілактичну, лікувальну та консультативну допомогу дітям, які страждають різними захворюваннями очей. Наші фахівці завжди раді допомогти Вам.

Турбуйтеся про здоров’я своїх очей вчасно!

Пошук

+
Перейти до вмісту