Сезонна алергія детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Сезонна алергія

Сезонна алергія (весняна, літня, осіння алергія або поліноз) представляє собою реакцію імунної системи людини на ряд подразників, з якими людина стикається в якийсь конкретний час року.

У період з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз, який можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини (алергени), не шкідливі для більшості людей (пилок, цвітіння). Алергію викликають білки – антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, почервоніння і свербіж очей, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Симптоми алергії нагадують застудні – нежить, кашель, чихання, тому відразу складно визначити де алергія, а де ознаки інфекції. Алергія може бути небезпечною для життя: у людей-алергіків може виникнути анафілактичний шок – тяжкий патологічний стан, пов’язаний з надзвичайно гострою реакцією організму на подразник. Поширеність алергічних захворювань найвища в регіонах з екологічно несприятливим становищем.

Алергія може з’явитися у будь-якому віці – і в 10, і в 50 років, навіть якщо за все життя людина ніколи не була алергіком.

Особливо небезпечна алергія для дітей, оскільки вона може призвести до летального результату. Пацієнтам з алергією на пилок рослин не варто приймати будь-які препарати на рослинній основі, це стосується й зборів рослин для приготування чаїв, а також усіх продуктів бджолярства. Є таке поняття, як перехресна реакція між кількома речовинами, тому передбачити розвиток подій може бути неможливо. При проведенні будь-яких ін’єкцій обов’язково попереджайте лікаря, що у вас чи у вашої дитини алергія.

Причини  алергії:

 • спадковий фактор (якщо у одного або двох батьків була алергія, то у дитини з вірогідністю 70% також проявиться);
 • неблагополучна екологічна обстановка (викиди виробництв і вихлопи автомобілів);
 • схильність людини до інших різновидів алергії (в цьому випадку захворювання сезонної алергією є вторинним захворюванням);
 • сильна чутливість організму по відношенню до деяких алергенів (імунна система починає виробляти антитіла у відповідь на появу алергенів, наприклад, пилку);
 • хронічні захворювання бронхів і легенів;
 • ослаблена імунна система;
 • шкідлива робота (наприклад, контакт зі шкідливими речовинами через шкіру, слизові оболонки очей, дихання).

Найбільш дієвими засобами профілактики алергічних захворювань є:

 • знищення бур’янів;
 • часте ретельне вологе прибирання приміщень з обов’язковим миттям всіх поверхонь, глибоким чищенням ковдр та м’яких меблів;
 • використання гіпоалергенних косметичних засобів та побутової хімії; 
 • на вулиці користуйтеся сонцезахисними окулярами;
 • після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі;
 • раціонально та правильно харчуйтеся;
 • ведіть активний спосіб життя.

При проявах алергії не займайтеся самолікуванням, а обов’язково звертайтесь за медичною допомогою до  фахівців. У місті Запоріжжя кваліфіковану допомогу дитячому населенню з алергічними захворювання надають фахівці денного стаціонару соматичного профілю (тел. (097) 133-42-75) та педіатричне відділення (тел. (061) 224-93-91) КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР за адресою: вул. Новгородська, 28А.

Залишити відповідь

Пошук

+