Ротавірус у дитини: про які засоби профілактики має знати кожна мама
Щороку у світі реєструють понад мільярд «діарейних хвороб». Більшість з них викликані ротавірусом. Пік його розповсюдження припадає на холодну пору року.
Ротавірус – це група вірусів, що викликають кишковий грип, який важко переносять діти віком від пів року до 2 років. Особливо небезпечним ротавірус є для немовлят. Хвороба викликає інтоксикацію і призводить до зневоднення організму. Ротавірус у дітей – основна причина захворювання кишківника. Також хворих турбують температура, нежить, кашель, біль в горлі. Початок захворювання, як правило, характеризується різким погіршенням загального стану дитини і може нагадувати грип або ГРВІ.
Ротавірус передається не лише фекально-оральним шляхом (через предмети побуту, їжу, немиті руки), але й повітряним шляхом (через кашель, виділення із носа).
Вірус швидко поширюється в замкнутих просторах та довго зберігається в зовнішньому середовищі.
Основним засобом профілактики ротавірусу є дотримання елементарних правил особистої гігієни: ретельне миття рук, перед вживанням завжди мийте овочі та фрукти, дотримуйтесь технології приготування їжі, додержуйтесь умов та термінів зберігання продуктів. Надійний захист від ротавірусної інфекції забезпечує вакцинація. Для повного захисту дитини від інфекції необхідно отримати 2 дози вакцини з інтервалом у 4 тижні. Щеплення належить до рекомендованих.
Основною небезпекою ротавірусу є зневоднення організму. Тому дітям до 2 років потрібно давати 50-100 мл. рідини після кожного випорожнення, старшим дітям 100-200 мл. Крім водного балансу, не забувайте про потребу малюка в їжі. Не потрібно саджати дітей на дієту, потрібно виключити з раціону молочні продукти, жирну, смажену їжу та ковбасні вироби. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні частіше прикладайте до грудей.
Нагадуємо про симптоми зневоднення (дегідратації) у немовлят та маленьких дітей: сухість у роті; відсутність сліз при плачі; сухі підгузки протягом 3 годин; запалі очі, щоки, м’яке джерельце на верхівці черепа; сонливість, слабкість, в’ялість або дратівливість.
Пам’ятайте! Якщо Вас непокоїть стан вашої дитини, негайно звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою.