Рання діагностика рятує життя детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Рання діагностика рятує життя

1 – 31 жовтня Всесвітній місяць боротьби проти раку молочної залози.

Рак молочної залози є найпоширенішим видом онкологічного захворювання у жінок. За оцінками експертів ВООЗ, у світі щорічно реєструють понад 2 мільйони випадків злоякісного новоутворення грудей.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує: за даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок, на 2 стадії у 80%, а на 3 стадії – 50%.

Інформування про рак грудної залози має на меті нагадати кожній жінці  про важливість турботи про власне здоров’я, необхідність регулярно проходити обстеження, адже саме рання діагностика рятує життя.

Попередження та своєчасна діагностика хвороби – важливі у будь-якому віці.

Щоб виявити пухлину на ранній стадії розвитку, необхідно регулярно проходити обстеження. Всі жінки від 40 до 49 років повинні проходити мамографію раз в 1-2 року, а жінкам після 50 років настійно рекомендують обстежитися щорічно. Молодим жінкам, які не досягли 40 років, слід раз в 1-2 року робити УЗД-діагностику.    Важливим для здоров’я жінки є щомісячне самообстеження молочних залоз, щорічні профілактичні огляди у гінеколога, мамолога.

Рак – підступне захворювання, яке на ранніх стадіях може себе не проявляти. Але є ознаки раку молочної залози, які повинні насторожувати.

Симптоми і перші ознаки раку молочної залози:

  • безболісне щільне утворення в молочній залозі;
  • зміна форми молочної залози;
  • зморщування або втягнення шкіри грудей;
  • відчуття дискомфорту або біль в одній з молочних залоз;
  • ущільнення або припухлість на соску, а також його втягнення;
  • кров’янисті виділення із сосків;
  • збільшення лімфатичних вузлів під пахвою з одного боку.

Хоча б один з цих симптомів – достатній привід для негайного звернення до лікаря!

Специфічної профілактики на сьогоднішній день не існує, але є заходи, які допоможуть знизити ризик розвитку раку молочної залози:

  • грудне годування (доведено позитивний вплив грудного вигодовування на організм жінки);
  • раціональне, збалансоване харчування;
  • фізична активність протягом щонайменше 30 хвилин в день;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • виключення впливу прямих сонячних променів. 

У разі будь-яких змін в молочних залозах необхідно негайно звертатися до лікаря! Дбайте про своє здоров’я, будьте активними, щасливими, здоровими, насолоджуйтеся життям.

Пошук

+
Перейти до вмісту