Профілактика захворювань щитовидної залози
Щитовидна залоза – ендокринний орган, який розташований на передній поверхні шиї та відповідає за вироблення гормонів тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для функціонування майже всіх органів і систем людини. Коли гормонів щитовидної залози мало, виникають порушення в роботі серця, нирок, репродуктивної системи, а коли щитовидна залоза виробляє їх в надлишку, настає отруєння.
Ознаками проблем зі щитовидною можуть бути такі симптоми:
- втрата маса тіла;
- дискомфорт у області шиї;
- зміни серцевого ритму;
- перепади настрою.
- у жінок можуть бути порушення менструального циклу, невиношування вагітності.
Гормони щитовидної залози діють на всі клітини тіла, і впливають на такі процеси:
- інтенсивність обміну речовин і поглинання в кишківнику;
- адаптація до температури довкілля;
- поглинання ліпопротеїнів клітинами (тобто від них залежить і рівень холестерину);
- робота серця і периферичних судин;
- ріст і формування скелету та м’язів (разом із соматотропіном);
- покращують поглинання кисню тканинами;
- ініціюють розпад жирів та вуглеводів;
- визначають інтелектуальний розвиток дітей та емоційну стабільність дорослих.
Для попередження хвороб щитовидної залози необхідно забезпечити надходження з їжею достатньої кількості йоду і тирозину. Йод міститься в йодованій солі і соняшниковій олії, морських водоростях ламінарії, рибі (оселедець, камбала, тріска, палтус, тунець, лосось), крабах, креветках, кальмарах і інших морепродуктах, фейхоа. Джерела тирозину – молоко, яйця, арахіс, горох, квасоля. Повноцінне і збалансоване харчування забезпечує баланс гормонів щитовидної залози і попереджає її захворювання.
Ну і насамперед – менше нервуйте, більше відпочивайте, не забувайте про помірну фізичну активність та відмовтеся від вживання тютюну. Ці прості речі допоможуть знизити ризик виникнення патології щитовидної залози.
Щитовидна залоза – головний орган ендокринної системи – він контролює діяльність практично всіх органів і систем. Важко знайти систему, яка не постраждала б при порушенні її роботи. Ось чому так важливо підтримувати здоров’я щитовидної залози, регулярно проходити обстеження і вчасно лікувати ендокринну систему.