Небезпека пасивного куріння
Тютюновий дим має не лише неприємний запах, а й містить небезпечні токсини та канцерогени. А це понад 7 тис. різних шкідливих для організму речовин та хімічних сполук.
Тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями страждають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом. Куріння – це залежність, яка керує тобою (твоїм часом та коштами). Варто замислитися над тим, чи слід витрачати великі гроші за шкоду здоров’ю.
Коли хтось курить, дим потрапляє не лише в легені курця, але й у легені тих, хто перебуває поблизу. Пасивне куріння також дуже шкідливе для здоров’я. У тому числі й від електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну. Подібно до сигарет, електронні пристрої для куріння генерують бічні, або вторинні аерозолі – тобто те, що курець видихає в навколишнє середовище. Вторинний аерозоль містить ацетальдегіди та формальдегіди, летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали, які мають токсичний вплив на здоров’я людини. До того ж нікелю і хрому в такому аерозолі більше, ніж у диму від звичайних сигарет.
Пасивне куріння спричиняє серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включно з ішемічною хворобу серця та раком легенів. Особливо небезпечним вдихання вторинного тютюнового диму є для дітей, що може спричинити астму, бронхіт, пневмонію чи хвороби серця. А в дітей грудного віку навіть може спровокувати раптову смерть.
Переважна більшість пасивних курців змушені дихати тютюновим димом проти своєї волі. Саме тому з 11 липня Законом України вводяться додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, а саме:
- заборонено куріння пристроїв для нагрівання тютюну на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.
Безпечного куріння не існує! Зроби вибір на користь здоров’я, відмовся від тютюну, не обкурюй близьких.