Небезпека пасивного куріння детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Небезпека пасивного куріння

Тютюновий дим має не лише неприємний запах, а й містить небезпечні токсини та канцерогени. А це понад 7 тис. різних шкідливих для організму речовин та хімічних сполук.

Тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі та близько 13 000 українців, які не є курцями страждають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом. Куріння – це залежність, яка керує тобою (твоїм часом та коштами). Варто замислитися над тим, чи слід витрачати великі гроші за шкоду здоров’ю.

Коли хтось курить, дим потрапляє не лише в легені курця, але й у легені тих, хто  перебуває поблизу. Пасивне куріння також дуже шкідливе для здоров’я. У тому числі й від електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну. Подібно до сигарет, електронні пристрої для куріння генерують бічні, або вторинні аерозолі – тобто те, що курець видихає в навколишнє середовище. Вторинний аерозоль містить ацетальдегіди та формальдегіди, летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали, які мають токсичний вплив на здоров’я людини. До того ж нікелю і хрому в такому аерозолі більше, ніж у диму від звичайних сигарет.

Пасивне куріння спричиняє серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включно з ішемічною хворобу серця та раком легенів. Особливо небезпечним вдихання вторинного тютюнового диму є для дітей, що може спричинити астму, бронхіт, пневмонію чи хвороби серця. А в дітей грудного віку навіть може спровокувати раптову смерть.

Переважна більшість пасивних курців змушені дихати тютюновим димом проти своєї волі. Саме тому з 11 липня Законом України вводяться додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, а саме:

  • заборонено куріння пристроїв для нагрівання тютюну на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

Безпечного куріння не існує! Зроби вибір на користь здоров’я, відмовся від тютюну, не обкурюй близьких.

Пошук

+
Перейти до вмісту