Міжнародний день глухих детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих відзначається щорічно в останню неділю вересня і був заснований в 1951 році. В Україні близько 40 тис. людей з інвалідністю по слуху. Очікується, що вже до 2050 року кількість людей з вадами слуху може зрости майже удвічі і проблеми зі слухом матиме кожен десятий житель Землі.

Саме сьогодні ми нагадуємо про причини втрати слуху, як уникнути вад слуху та коли потрібно звертатись до лікаря.

Хтось має вроджені вади слуху, а хтось набуває порушення упродовж життя. Причиною порушення слуху можуть бути генетичні (спадкові) фактори та негативні чинники впродовж життя (травми, хронічні захворювання). 60% випадків втрати слуху серед дітей до 15 років викликані причинами, які піддаються профілактиці. Це інфекційні захворювання: паротит (свинка), менінгіт та хронічні отити. Майже третина усіх випадків погіршення слуху у дітей (31%) спричинена саме цими захворюваннями, а уникнути цих ускладнень можливо зробивши щеплення.

Водночас проблеми зі слухом можуть також виникати  через ускладнення під час пологів або вагітності (асфіксія при народженні, низька маса тіла дитини, ранні або передчасні пологи, неонатальна жовтяниця). Наприклад, у малюка можуть виникнути проблеми зі слухом, якщо жінка під час вагітності хворіла на краснуху, сифіліс та деякі інші інфекційні захворювання. Також прийом ототоксичних лікарських засобів вагітною жінкою або дітьми грудного віку може призвести до вад слуху.

Підвищений ризик порушення слуху мають люди старші за 50 років, а також люди  що працюють в шумних місцях, слухають музику на високій гучності протягом тривалого періоду часу, хворіють на хронічний отит. 

Втрата слуху може бути легкою, помірною, важкою та глибокою. Найважчою формою втрати слуху є глухота. Проблеми зі слухом можуть розвиватися як в одному, так і в обох вухах.

До профілактики вад зі слухом відносяться: рання діагностика вад слуху у новонароджених дітей, які належать до групи високого ризику та дотримання правил гігієни, рання діагностика та лікування інфекційних захворювань,  що можуть призвести до проблем зі слухом.

Діагностика слуху

Слух необхідно перевіряти регулярно. Щойно ви маєте підозри щодо слуху, зверніться до свого сімейного лікаря. За потреби він скерує вас до вузькопрофільних спеціалістів.

Одним із методів дослідження гостроти слуху є аудіометрія. Під час цього обстеження визначають інтенсивність і тон звуку, які може сприйняти вухо та ще кілька параметрів, які дадуть зрозуміти, наскільки добре функціонує ваш слух. Це абсолютно безпечна для пацієнта процедура, тому її призначають як дорослим, так і дітям.

Коли варто звернутися до лікаря?

Потрібно відвідати лікаря, якщо ви: 

  • робите музику, фільми гучніше, хоча раніше вам було нормально чутно на звичному рівні; 
  • ви чуєте дзвін у вухах або приглушений шум незалежно від того, що насправді лунає; 
  • не розумієте з першого разу, що вам каже співрозмовник; 
  • пропускаєте частини розмови під час спілкування, просите людей повторити щойно сказане; 
  • маєте сумніви, що ваше немовля не реагує або погано реагує на звуки. 

Перевіряйте свій слух. Будь-яку проблему зі здоров’ям краще лікувати завчасно, ніж тоді, коли вона набула значних проявів. 

Пошук

+
Перейти до вмісту