КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР продовжує оновлюватися детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР продовжує оновлюватися

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР – це медичний заклад, що надає спеціалізовану медичну допомогу дитячому населенню у відповідності до стандартів, поєднуючи професіоналізм і інтелектуальний потенціал працівників з використанням сучасного медичного обладнання.

В цілодобовому режимі надається, зокрема, ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дитині з перших годин життя. 

Щороку на базі лікарні отримують кваліфіковану стаціонарну та консультаційну медичну допомогу понад 70 тис. пацієнтів м. Запоріжжя та Запорізької області.

05 листопада поточного року до КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР з робочим візитом ознайомитися з роботою відділень лікарні, виконаними ремонтними роботами та новим обладнанням придбаним за рахунок коштів бюджету міста завітав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І.

У цілодобовому режимі 24/7 відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги надає першу медичну допомогу дитячому населенню різного віку – з народження і до 18 років, у т.ч. дітям постраждалим від раптових та загрозливих для життя та здоров’я станів. Щороку у відділенні надається медична допомога близько 25-27 тис. дитячого населення м. Запоріжжя та Запорізької області.

За кошти міського бюджету відремонтовано відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, приміщення оснащені новими меблями, функціональними ліжками та обладнанням у відповідності до сучасних стандартів надання медичної допомоги.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених – є єдиним в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги.

Щороку у відділенні цілодобово надається інтенсивна спеціалізована медична допомога понад 240 новонародженим м. Запоріжжя, з яких близько 44% – недоношені. Більша частина дітей (65%), які знаходяться у відділенні – в критичному стані.

У 2020 році відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей дооснащено сучасними інкубаторами для новонароджених (5 од.), транскутанним білірубінометром, лампами для фототерапії, моніторами пацієнта та іншим медичним обладнанням.

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії та хронічного діалізу цілодобово надається висококваліфікована спеціалізована медична допомога дитячому населенню м. Запоріжжя, зокрема, щодо відновлення, корекції і підтримання порушень функцій життєво-важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювань, травм, оперативного втручання та інших причин. Щоденно фахівці відділення рятують до 14 дітей, кожний з яких певний час перебуває на апараті штучної вентиляції легенів.

Завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази запорізьких медичних установ у відділення придбано: портативний УЗД апарат, апарати ШВЛ експертного класу (2 од.), ліжка функціональні (8 од.), каталки мобільні (4 од.), шприцеві насоси 30 од., дефібрилятор, монітори пацієнта (9 од).

Як зазначив директор КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР  Запорожченко А.Г. маємо на сьогодні кілька унікальних зразків медичного обладнання – це забезпечення реанімаційних місць такими апаратами ШВЛ експертного класу як швейцарський HAMILTON-C6. Це модель, яка на сьогодні використовується в дуже небагатьох державних клініках і ми маємо честь, можливість і вміння працювати з таким обладнанням.

Оснащені сучасним обладнанням і лабораторії лікарні, які виконують широкий спектр лабораторних та бактеріологічних досліджень. Щороку проводиться понад 950 тис. лабораторних досліджень та понад 85 тис. бактеріалогічних досліджень.

У 2020 році за кошти місцевого бюджету лабораторії дооснащено лабораторним обладнанням: автоматичний біохімічний аналізатор;  автоматичний аналізатор кислотно-лужного стану (газу крові) – газоаналізатор; аналізатор глюкози та лактату, ІФА-аналізатор. Це дозволяє застосовувати найсучасніші методи лабораторної діагностики та забезпечувати якість виконаних досліджень у найкоротші терміни.

– За дорученням міського голови Володимира Буряка ми ще три роки тому почали опрацьовувати програму розвитку 5-ї міської дитячої лікарні, бо це профільна лікарня для дітей, яка не тільки повертає здоров’я, реабілітує, а й рятує життя. Сьогодні ми підвели умовну риску. Загалом цього року вклали приблизно 20 млн грн у розвиток лікарні. Повністю відремонтували кілька відділень – зокрема соматичне. Побували в боксованому відділенні, яке роками теж мало незадовільний вигляд, а тепер функціонує на повну, – зазначив Анатолій Пустоваров.

Залишити відповідь

Пошук

+