Фізіотерапевтичне відділення

Фізіотерапевтичне відділення детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Фізіотерапевтичне відділення надає медичну реабілітацію дітям та підліткам від одного місяця до 18 років.

У відділенні проходять лікування діти та підлітки з захворюваннями: серцево-судинної системи, органів дихання, нервової системи, опорно-рухового апарату, станами після хірургічних втручань, органів травлення.

Головна ціль роботи відділення – здорова усміхнена дитина.

Напрямки роботи відділення:

1. Реабілітаційне; 
2. Лікувальне;
3. Профілактичне.

У фізіотерапевтичному відділенні функціонують:Фізіотерапевтичне відділення детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Фізіотерапевтичне відділення детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

 • кабінет електро-світлолікувальння;
 • кабінет високочастотної терапії;
 • кабінет озокерито-парафінолікування;
 • інгаляторій;
 • кабінет лікувальних ванн;
 • кабінет лікувального масажу;
 • зал фізичної терапії
 • кабінет галотерапії з фітобаром;
 • кабінет ерготерапії.

Крім того, відділення має фізкабінети у інфекційно-боксованому відділенні дітей раннього віку, у відділенні хірургії та у відділенні патології новонароджених дітей. Фізіотерапевтична допомога максимально наближена до дітей, які перебувають на лікуванні у відділеннях невідкладної (екстреної) медичної допомоги та інтенсивній терапії, вони отримують реабілітаційне лікування у палатах.

Методи та методики, які ми застосовуємо, покращують якість лікування, допомагають маленьким пацієнтам у поліпшенні самопочуття і наближають до одужання. У відділенні більш ніж 30 методів реабілітаційного лікування та біля 400 лікувальних методик.

Методи лікування

Гальванізація загальна і місцева.
Лікарський електрофорез, внутрішньоорганний електрофорез.
Електросон.
Трансцеребральна електроаналгезія.
Електростимуляція.
Інтерференцтерапія.
Ампліпульстерапія.
Флюктуоризація.
Магнітотерапія представлена: постійне магнітне поле, бігуче магнітне поле, магнітоакустичне поле, змінне магнітне поле.
Дарсонвалізація.
Індуктотермія.
Ультрависокочастотна терапія (УВЧ-терапія) і ультрависокочастотна індуктотермія.
Дециметрова терапія.
Сантиметрова терапія.
КВЧ–терапія, мікрохвильова резонансна терапія.
Ультразвукова терапія, фонофорез.
Франклінізація.
Аероіонізація.
Лазеротерапія.
Світлолікування (УФ-опромінювання загальне і місцеве, інфраруж, соллюкс, хромотерапія).
Аерозольтерапія: електроаерозольтерапія, небулайзерна терапія, ультразвукові інгаляції.
Оксигенотерапія, синглетно-кисневі коктейлі.
Ароматерапія.
Озокерито–парафінолікування.
Кріотерапія.
Фітококтейлі.
Водолікування:
     • загальні ванни (хлоридно-натрієві, хвойні, хвойно-соляні, перлинні, кисневі);
     • місцеві ванни (ручні, ножні, контрастні).
Фізична терапія.
Лікувальний масаж, аромамасаж, кріомасаж
Метод сухої імерсії.
Ерготерапія.

За останні роки відідленням запроваджено нові поєднані, комбіновані методи лікування, що дозволило проведення медичної реабілітації більш ефективно та сучасно:Фізіотерапевтичне відділення детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

 • заняття на тренажерах Бубновського, Bi-bike, Stepper;
 • галотерапія;
 • методи «сухої імерсії» та тактильно-кінестетичної стимуляції у комплексі реабілітаційних заходів новонароджених немовлят з ураженням нервової системи;
 • метод центральної електроаналгезії у дітей та підлітків, які займаються спортом;
 • метод кріоампліпульс терапії з ураженням суглобів у дітей і підлітків з ювенільним ревматоїдним артритом.

Фахівці відділення:

 • завідувач відділення – лікар-фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії, лікар фізичної і реабілітаційної медицини Вітенко Лариса Петрівна. Свою кваліфікацію здобувала та покращувала у реабілітаційних центрах Києва, Криму, Москви з лазерної медицини, фізіопунктурі, мікрохвильової резонансної терапії, ЛФК та масажу. Володіє всіма методами та методиками, які застосовуються у відділенні, проводить хворим процедури з мікрохвильової резонансної терапії, лазеротерапії, електростимуляції. Є членом Всеукраїнської Асоціації Фізіотерапевтів та Курортологів та Українського товариства Фізичної та реабілітаційної медицини;
 • лікар-фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії Кравченко Тетяна Вікторівна. Має підготовку по лазеротерапії. Є членом Всеукраїнської Асоціації Фізіотерапевтів та Курортологів, членом Українського товариства Фізичної та реабілітаційної медицини;
 • лікар фізичної і реабілітаційної медицини, лікарн-невролог дитячий Марамуха Євгеній Ігорович.

Фізіотерапевтичне відділення детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.Всі медичні сестри пройшли спеціалізацію по фізіотерапії, володіють всіма методами та методиками, які застосовуються у відділені.

Інструктори з лікувальної фізкультури мають вищу освіту з реабілітації. Проводяться заняття індивідуально та групами.

Медичні сестри з лікувального масажу кваліфіковано проводять класичний масаж, при наявності показань – сегментарний і точковий масаж.

Молодші медичні сестри допомогають у наданні процедур маленьким пацієнтам, забезпечують чистоту  та порядок у відділенні.

Фізіотерапевтичне відділення розташовано на першому поверсі головного корпусу лікарні.

Телефон відділення: (061) 224-91-74.