Бронхіальна астма: фактори ризику та профілактика детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Бронхіальна астма: фактори ризику та профілактика

Бронхіальна астма зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів і визначається наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю.

У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку бронхіальної астми. Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, шоку та інших змін.

Найголовнішою причиною, через яку виникають астматичні напади у дітей, є властивість бронхів надто різко реагувати на різноманітні подразники, особливо алергенного походження. Найбільш частою формою астми у дітей є атопічна астма, яка безпосередньо пов’язана з  розвитком алергії у дітей при неправильному харчуванні, особливо, в перші роки життя. Тому профілактичні заходи астми (і алергії) у дітей включають:

  • грудне вигодовування новонароджених і дітей першого року життя (грудне молоко сприятливо впливає на розвиток імунної системи організму і сприяє формуванню нормальної мікрофлори кишківника);
  • своєчасне та правильне введення допоміжного харчування також є заходом профілактики астми і алергії (сучасні рекомендації передбачають введення допоміжного харчування не раніше ніж на 6 місяці першого року життя; при цьому забороняється давати дітям такі високоалергенні продукти як бджолиний мед, шоколад, курячі яйця, горіхи та цитрусові);
  • забезпечення сприятливих умов життя дитини – це теж важливий метод профілактики астми і алергії;
  • діти, що контактують з тютюновим димом або дратівливими хімічними речовинами, набагато частіше страждають на алергію і частіше хворіють на бронхіальну астму;
  • профілактика хронічних захворювань дихальних органів у дітей полягає в своєчасному виявленні та правильному лікуванні бронхіту, синуситів, тонзиліту, аденоїдів.

Фактори ризику поширення алергії і астми:

  • домашні, побутові та харчові алергени, пилкові (рослині) алергени, плісняві та дріжджові грибки;
  • куріння (активне і пасивне), особливо в дитячому віці і під час вагітності;
  • неконтрольований прийом медикаментів зокрема антибіотиків, гормональних контрацептивів, вплив хімічних речовин;
  • стреси і несприятливі фактори навколишнього середовища.

Для попередження виникнення алергічних захворювань:

  • регулярно прибирайте і провітрюйте своє помешкання, щоб уникнути впливу домашніх алергенів;
  • використовуйте засоби індивідуального захисту, щоб уникнути впливу алергенів;
  • відмовтеся від тютюнопаління;
  • при перших проявах алергії зверніться до лікаря.

Звичайно, краще бути здоровим і не хворіти. Але якщо вже так сталося, пам’ятайте, що своєчасна діагностика й терапія астми та алергії допоможуть контролювати їхній перебіг і жити повноцінним життям. 

Бережіть здоров’я, звертайтеся за  медичною допомогою до фахівців!

В КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надається кваліфікована амбулаторна та стаціонарна медична допомога дітям з алергічними захворюваннями. Телефони для довідок: (061) 224-93-91 (педіатричне відділення з алергологічними ліжками), (097) 133-42-75 (денний стаціонар соматичного профілю: консультації фахівців, алергопроби, забір аналізів).

Пошук

+
Перейти до вмісту